תקציב מול ביצוע

תקציב מול ביצוע: שיפור הבקרה על הוצאות החברה אל מול התקציב

מאחורי כל תכניותיו העסקיות של הארגון, אשר מוגדרות לתקופות זמן מסוימות, עומד תקציב החברה. במונחים כלכליים, מוגדר התקציב ככלי פיננסי לתכנון וניהול ההוצאות השוטפות של הארגון או העסק אל מול ההכנסות הצפויות.

ככלי ניהול ראשון במעלה, גיבוש התקציב התקופתי מהווה מהלך קריטי שיקבע במידה רבה את העמידה או אי העמידה בפעילות העסקית של הארגון ובמטרות שהציב לעצמו. בקרב חברות BI שאימצו מודלים חכמים של בינה עסקית, נושאי הבקרה התקציבית והוצאה לפועל של התכניות העסקיות מנוהלים באמצעות מערכות חכמות אשר מאפשרות למנהלי הארגון לשפר את הביצועים ביחס לתקציב הנתון.
בעזרת ניתוחי BI המותאמים לאופי העסקי של החברה, ויצירת דוחות וניתוחים פיננסיים בזמן אמת, ניתן לקבל החלטות מקצועיות מבוססות נתונים שיעזרו בבקרת התקציב וההוצאות וכן בהגדלת התפוקה של העסק ועמידה ביעדים השנתיים.

Power BI – לקבל יותר מהתקציב הקיים

מערכות BI מתקדמות מספקות פתרון מקיף לניהול יעיל וחכם של התקציב הארגוני. פיתוח על פלטפורמת Power BI מאפשר התממשקות אוטומטית ונוחה לכל מערכות המידע בארגון וקבלת נתונים מהימנים בזמן אמת מכל גורמי הביצוע בארגון.

באופן זה, קל יותר למנהלים לקבל תמונה פיננסית רחבה ותובנות ביצועיות לגבי הפרויקטים המנוהלים בארגון. באמצעות התובנות העסקיות הללו יכולים המנהלים לשלוט בתהליכי ההוצאה לפועל של התכניות העסקיות של החברה.
מערכת לניתוח התקציב מול ביצוע (ההוצאות בפועל)  שפיתחנו על גבי פלטפורמת Power BI מספקת מכלול רחב של פתרונות המותאמים באופן אישי לאופי העסקי של הארגון. אלו הם חלק מהפתרונות:

ניהול תקציב פרויקטים – פלטפורמת Power BI מאפשרת מעקב שוטף על הוצאות הפרויקטים של הארגון, וכן בקרה על קצב ההתקדמות של הפרויקט כנגד הצפי הראשוני שהוגדר בתכנית העסקית.
Power BI מאפשר השוואת היבטים של תכנון הפרויקט אל מול הביצוע בפועל.
לגבי כל פרויקט מציגה המערכת תמונת מצב עדכנית של התקציב שנשאר, ומאפשרת הסתכלות רחבה על כל המשאבים שנוצלו והספקים שלוקחים חלק בפרויקט.
כך תוכלו לתכנן את התקציב של הפרויקט לפי קצב ההתקדמות שלו לעומת עלותו בפועל.

יצירת דוחות מותאמים – לצורך מעקב על הוצאות הארגון מפיקה מערכת BI נתונים ודוחות עשירים ואינטראקטיביים ומרכזת אותם לכדי פלטפורמה מרכזית אחת.
על מנת לעקוב אחר הביצוע של התכנית העסקית או הפרויקט יש לנהל במקביל היבטים רבים הקשורים בסחורות, קבלנים, עובדים, ייצור, שרשרת אספקה, חומרי גלם ועוד.
לכן גם, הניתוח הכספי והתקציב הופכים מורכבים יותר. באמצעות שימוש ב- Power BI תוכלו לפשט את התהליכים המורכבים ולהתקדם מהר יותר ובצורה יעילה עם הניתוח הפיננסי לו אתם זקוקים.
חשוב לציין שהניתוח של הנתונים נעשה בצורה מדויקת ובזמן אמת, והוא מבוסס על נתונים מהימנים שמאפשרים לקבל החלטות תקציביות חכמות ולא על סמך תחושות בטן. נתונים אלו עוזרים לחולל שינוי ומספקים תובנות עסקיות שיעזרו לכם לנהל את התקציב של הארגון טוב יותר, לשפר את ניהול הרכש והמלאי, לחסוך זמן והוצאות, לקבל תמונת מצב על היקף המכירות, לקצר לוחות זמנים של פרויקטים וכן הלאה.

דשבורדים והתראות מהמערכת בזמן אמת – שליחת התראות בזמן אמת ויצירת דשבורדים (לוחות מחוונים) בהתאמה אישית הם חלק ממאפייני פלטפורמת Power BI.
למשל, תוכל ולקבל התראות בזמן אמת על חריגות בזמן הביצוע, וכמובן לעקוב אחרי יעדי הפרויקט ולוחות הזמנים, מה שיעזור גם לעמוד בתקציב שהוגדר מראש.
את הניתוח ניתן להתאים לפי תקופות בקרה, משאבים, ספקים, סוגי תעודות ומשימות וכן הלאה.
הדשבורדים וההתראות מספקים למנהלי הארגון תמונה מקיפה אודות הפעילות העסקית ומדדי הביצוע וההוצאה לפועל בכל מחלקות הארגון, כולל הרכש, לוגיסטיקה, ייצור וכן הלאה.

ניהול חשבונות
המערכת מאפשרת ניהול יעיל ומדוקדק של כל הפעילות העסקית והפיננסית של הארגון.
בין היתר תומכת פלטפורמת ה-BI  בניהול תזרים המזומנים של כל פרויקט, ניתוח פעולות כספיות עתידיות או כאלו שבוצעו בעבר, ניתוח מאזן הוצאות והכנסות, ניהול פעולות חשבונאות של מיסוי ומע"מ, מעקב תשלומים של הלקוחות, מעקב אחר ריביות ופעולות בנקאיות, מעקב נסיעות שוטפות של עובדי הארגון, ניהול התזרים החזוי ועוד.

תכנון תקציבי על סמך נתוני עבר
על סמך התובנות העסקיות שהופקו מהדוחות פלטפורמת Power BI ניתן להתחיל ולתכנן את התקציב לתקופת הזמן הבאה ולשפר את הבקרה על ההוצאות על סמך נתוני העבר.
הרבה פעמים, הפרשים בין התכנון והביצוע מצביעים על חוסר יעילות וניהול לא תקין.
Power BI עוזרת לכם להבין מאין מגיעים הכשלים על ידי התעמקות בפרטים הקטנים ופילוח של הניתוח התקציבי מול הביצוע.מלבד אלו, השימוש בכלי ניתוח עסקי מתקדמים מאפשר לחברות BI לקבל בכל רגע ורגע סנכרון נתונים תקציביים מכל המחלקות, עדכון לגבי חוזי ספקים שהסתיימו או כאלו שצריך לחדש, חיזוי התנהגות של לקוחות והשפעתם על תהליכי המכירה, התמקדות בקווי מוצר ספציפיים וקידום התייעלותם ועוד.

יתרונות כלי BI לניהול תקציב מול ביצוע

כאמור, תהליכי עיבוד הנתונים האוטומטיים מספקים למנהלים הארגון תמונה רחבה ואמינה לגבי ההתנהלות הפיננסית ולגבי הבקרה התקציבית.
המערכת, שמבוססת על טכנולוגיה של בינה עסקית מתקדמת ועל אלגוריתמים מתקדמים, ועוצבה על ידי מומחי BI ואנליסטים, יכולה לסלול עבורכם את הדרך להצלחה ומינוף של העסק. התשתית והפלטפורמה שחברת DataCore מספקת מסייעת בהגדלת המכירות, ניהול תקציב, ניהול רכש ומלאי, מעקב וניהול תקציב פרויקטים.
המערכת האינטראקטיבית מפיקה הדאשבורדים מותאמים אישית לפעילות העסקית של כל לקוח. הקמת הפלטפורמה אינה מצריכה שימוש בתשתית ורכישה של ציוד יקר, והיא מבוססת על שירותי ענן.
החיבור לכל מערכות המידע בארגון נעשה בצורה מאובטחת ופשוטה, כך שכל העובדים והמשתמשים נהנים נגישות למאגרי המידע ולדוחות בזמן אמת בצורה קלה ונוחה לתפעול. לצד אלו, חשוב לציין את הליווי והייעוץ הצמודים לאורך כל תהליך ההקמה, ההטמעה והתפעול של מערכת Power BI .

הצצה קדימה: בניית תקציב עתידי על סמך תובנות מניבות

כיצד תוכלו לשפר את המעקב והבקרה אחרי ההוצאות השוטפות שלכם גם בשנים הבאות?

פלטפורמת Power BI מאפשרת ניתוח אנליטי לצורך המשך ההתייעלות הארגונית בתקופות התקציביות הבאות.

אופציה זו עוזרת למנהלים לתכנן את התקציב השנתי העתידי על סמך ביצועי השנה הקודמת.
חברות BI נהנות מאפשרות החיזוי העתידי בעזרת התובנות שהן מקבלות ממאגרי הנתונים בזמן אמת. אלו מאפשרים לארגון לבחון את עצמו כל הזמן מחדש, להתייעל ולבצע תהליכי אופטימיזציה ולבנות תכניות עסקיות חכמות שיאפשרו את הגדלת המכירות, שליטה על הרכש והמלאי ועל ניהול הפרויקטים.

DataCore – המפתח שלכם להצלחה עסקית

 את המעקב והבקרה על התקציב מול הביצוע כדאי לשים בידיהם של מומחים. צוות האנליסטים ומומחי הבינה העסקית של חברת DataCore יעזור לכם לנהל טוב יותר את התקציב שלכם ולשלוט בפעילות הכלכלית של הארגון בצורה יעילה.

באמצעות כלי BI  מתקדמים, וליווי אישי הכולל הגדרת צרכים עסקיים ואפיון המערכת, יתאימו לכם המומחים של DataCore את הפתרון האופטימליים לניהול התקציב והביצוע בארגון שלכם. צוות האנליסטים מספק מענה מקצועי ומהיר בכל אחד משלבי ההטמעה של המערכות החכמות, על מנת להבטיח ניהול חכם ויעיל יותר של הארגון שיביא לתוצאות מובטחות.

בשורה התחתונה, תוכלו להינות מכלי חזק שיאפשר לכם שליטה מלאה ובקרה בזמן אמת על התקציב והביצוע, על מנת שתוכלו לקבל החלטות בזמן אמת ולא להתמהמה.

תוכן