ניתוח תהליכי לוגיסטיקה והפצה

ניתוח תהליכי לוגיסטיקה והפצה

הקמת מערכות תפעוליות מקוונות לניהול מערך המלאי, הלוגיסטיקה וההפצה מהווה צורך מרכזי עבור כל חברה יצרנית. על מנת לנהל בצורה יעילה וחכמה את העסק ולחסוך בעלויות, קיימת דרישה מתמדת לשיפור תהליכי הלוגיסטיקה.

השליטה והבקרה על המערך הלוגיסטי עשויים להיות מורכבים, במיוחד במקרים של חברות יצרניות עם פעילות עסקית ענפה.

בין היתר, יישום התהליכים הלוגיסטיים כרוך בתכנון וניתוח קפדניים של תהליכי המשלוח, זמני העמידה ביעדי האספקה, תהליכי השינוע, תהליכי ליקוט, בקרה על המלאי ועל האחסנה . כל אלו נמצאים בתווך שבין שילוח המוצר מהמחסנים ועד הגעתו אל הלקוח.

מערכת לניתוח נתונים מבוססת פלטפורמת Power Bi היא המפתח להתמודדות עם תהליכי הלוגיסטיקה וההפצה בחברות יצרניות. פתרונות BI שמספקת חברת Data Core מאפשרים ניהול יעיל ושליטה על הפרמטרים הקשורים בתהליכים הלוגיסטיים בכל רגע ורגע.

כמו כן, מציעה המערכת ניתוח נתונים והפקת תובנות שיעזרו גם להתנהלות כלכלית נכונה יותר בעתיד. כל אלו יעזרו למנהלי החברה להגדיל את המכירות לאורך זמן.

 

פתרונות BI מתקדמים לניתוח וניהול תהליכים לוגיסטיים

המוצרים שמספקת DataCore מאפשרים פותחו על גבי פלטפורמת Power BI ומסייעים למנהלים לנתח נתונים ולהסיק מסקנות בזמן אמת על פי המדדים שמתקבלים ממערכת המידע של החברה. המערכת לניתוח נתונים מתחברת לכל מקורות הנתונים בחברה (פריוריטי, ERP, WMS, SAP ועוד), ומאפשרת ריכוז מידע רב על גבי פלטפורמה מרכזית ונוחה לשימוש.

על מנת לעמוד ביעדים הלוגיסטיים ולספק את שירותי החברה ללקוחות לפי לוחות הזמנים, מציעה הפלטפורמה מגוון פתרונות מתקדמים.

ניתוח תהליכי שרשראות אספקה והפצה בזמן אמת

דוחות מפורטים הכוללים דיאגרמות, השוואות ופילוח נתונים ומעקב ויזואלי אחרי מגמות מספקים תמונת מצב עדכנית בכל רגע ורגע. כשהנתונים הרלוונטיים זורמים מכל המקורות הרלוונטיים (מחסני מלאי, מפיצים, שינוע, מכירות ועוד) אל פלטפורמה מרכזית אחת, המעקב אחריהם הופך להיות קל ויעיל הרבה יותר.

כך שבסופו של דבר, המערכת תכווין אתכם כיצד לנהל את הארגון בצורה טובה.

הנתונים הללו גם יספרו לכם את הסיפור מאחוריהם: כיצד ניתן לקצר את זמני האספקה? מהם מדדי שביעות רצון הלקוחות כתלות בזמני האספקה? כיצד תוכלו לחסוך כסף בתהליכי האחסון וכוח אדם לצורך שינוע המוצרים וכן הלאה.

חשוב הזכיר כי כל הנתונים מאומתים על ידי המערכת תוך הקפדה יתרה על איכותם. מכך עולה שגם התובנות העולות מהנתונים יובילו את מנהלי החברה אל עבר היעדים הלוגיסטיים בהתאם לתוכניות התקציביות והביצועיות.

זיהוי נקודות כשל

תהליכי המשלוח והעמידה ביעדי האספקה עשויים להיות מורכבים. על מנת שהמוצרים יגיעו בזמן ללקוח חשוב מאוד לזהות נקודות כשל בתהליך השילוח. מערכת BI שפותחה על ידי DataCore תעזור לכם לא רק לעקוב אחרי זמן השילוח, אלא גם מדווחת על תקלות וכשלים במערך הלוגיסטי של החברה. חשוב לזכור שכל נקודת כשל בודדת משליכה על כלל המערכת, כולל מכירות, חווית הלקוח, מלאי, אחסון ועוד.

 

ניתוח עמידה ביעדי אספקה (SLA – Service Level Agreement)

מעקב ובקרה אחר הסכמים עם הלקוח מבחינת יעדי האספקה. כאן נכנסת לתמונה גם הפעילות מול הלקוח וחווית השירות, ואלו משפיעים גם הם על הגדלת המכירות, הדימוי של החברה והגדלת מעגל הלקוחות. המערכת מאפשרת מעקב וניתוח נתונים של הביטים כמו איכות השירות (השילוח), זמינות, זמני שילוח ועוד.

בקרה על עיכוב במשלוח

המערכת מאפשרת הסתכלות רחבה על תהליכי האחסון, ייצור, ניהול כוח אדם ותקציב – כל אלו ועוד עשויים לגרור עיכובים לא מתוכננים בזמני השילוח. התראות נשלחות על גבי הפלטפורמה לגורמים ומאפשרים פתרון נקודתי של הבעיה הלוגיסטית בזמן אמת.

 

אילו פתרונות נוספים מציעה פלטפורמת BI?

מלבד אלו מציעה המערכת לניהול תהליכי הלוגיסטיקה וההפצה פתרונות נוספים:

  • פילוח נתונים לפי מרכזי הפצה, נהגים, לקוחות, סוגי משלוחים, קווי משלוחים ויעדי חלוקה.
  • ניתוח עמידה ביעדי הפצה לנהגים (SLA) ואחוזי מסירה.
  • ניתוח ומעקב אחרי איסוף, המיון וההפצה של המשלוחים.
  • ניתוח הכנסות לפי תקופת זמן, סוג לקוח, סוג המשלוח או קווי החלוקה והיעד.
  • ניתוח יעילות ואיכות תהליכי הליקוט וההזמנות מהמחסנים של החברה.
  • חישוב בילינג נהגים ובילינג לקוחות.
  • ניתוח של כל שרשרת האספקה, צווארי בקבוק ותקלות בתהליך

Power BI – בקרה על תהליכים לוגיסטיים עתידיים

כאמור, תהליכים לוגיסטיים אינם מסתיימים רק בפעילויות כמו שילוח, ניהול הנהגים, ניתוח ומעקב אחרי קווי החלוקה והיעד. על מנת לקבל תמונה מלאה על הפעילות העסקית של החברה, Power BI מספקת את התמונה הרחבה לגבי מכלול התהליכים המשלימים את הפעילות הלוגיסטית.

ניתוח נתוני המכירות, שביעות רצון הלקוח, שירותי האחסנה והמלאי, תנאי האחסון ועוד פרמטרים רבים נוספים מצריכים מעקב מתמיד על מנת לקבל תובנות שיעזרו לשפר את תהליכי ההפצה והשינוע בעתיד.

חברות BI מסוגלות להביט קדימה אל עבר מגמות עתידיות בזמן אמת, ולהגדיל את המכירות באמצעות תכנון משופר. על מנת להתקדם בפן העסקי ולמקסם את היכולות של החברה, חשוב לשים לב גם לפרטים הקטנים שיהפכו את החברה לרווחית: מהם קווי החלוקה שאינם משתלמים? האם קיימים אזורים עם ריבוי לקוחות? אלו סוגי משלוחים (או מוצרים) לא משתלמים לצורך שילוח בתקופות זמן מסוימות?

DataCore – ניהול תהליכים אפקטיבי באופן אוטומטי

פלטפורמת Power BI מבית מיקרוסופט היא המנוע החכם שעומד מאחורי כל ארגון ששואף להתקדם ולהתפתח.

בעזרת צוות מקצועי ומיומן, הכולל אנשי BI ומנתחים מהעולם העסקי, Data Core מציעה פיתוח של פתרונות בינה חכמה על גבי המערכות הקיימות אצלכם בארגון.
המומחים של Data Core יעמדו לשירותכם משלבי האפיון העסקי והתאמת הפתרונות לאופי של העסק ולפתרונות הקריטיים שבהם אתם מעוניינים, ועד לשלבי הפיתוח וההטמעה הסופית וחיבור הפלטפורמה לכל מקורות הנתונים בארגון.

בשישה צעדים פשוטים, הכוללים גם ליווי וחניכה צמודים לאחר ההטמעה הרצת המערכת בארגון, תוכלו גם אתם להנות מכל היתרונות של המערכת החכמה: שיתוף נתונים בענן ללא צורך באנשי IT, זמינות לנתונים מכל מיקום, מחשב או טלפון נייד, מערך התראות לכשלים בניהול הלוגיסטי, לוח מחוונים (דשבורד) ולוחות בקרה בתפעול קל ונוח, אבטחת נתונים ועוד.

זה הזמן להתקדם למערכת BI החכמה מבית מיקרוסופט ולמנף את הפעילות העסקית מכל היבט אפשרי – גבייה וחשיפה, ניהול תקציב מול ביצוע, ניהול הייצור, הגדלת מכירות, רכש ומלאי, ושירות הלקוחות.

תוכן